flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПОЛОЖЕННЯ про забезпечення доступу до публічної інформації у Іршавському районному суді Закарпатської області

Документи по темі:

0 Kb  -файл
0 Kb  -файл

                                                                                                                       ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                                                                             Наказом №18 від 27.05.2011р
 
 

ПОЛОЖЕННЯ
про забезпечення доступу до публічної інформації
у Іршавському районному суді Закарпатської області


Розділ І. Загальні положення


  1.1. Це Положення визначає порядок доступу до публічної інформації у Іршавському районному суді Закарпатської області (далі Суд).

1.2. Визначення понять: 

1) запит на інформацію – це прохання особи чи групи осіб в усній, письмовій чи іншій формі надати публічну інформацію, що знаходиться у володінні Суду; 

2) публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі здійснення Судом повноважень, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні Суду; 

3) запитувачі інформації – фізичні, юридичні особи, крім суб’єктів владних повноважень, об’єднання громадян без статусу юридичної особи; 

4) звернення громадян – викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги; 

5) суб’єкт владних повноважень – орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. 

1.3. Правове регулювання відносин, пов’язаних із забезпеченням доступу до публічної інформації, здійснюється відповідно до законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про судоустрій і статус суддів", "Про інформацію", "Про доступ до судових рішень", Цивільного процесуального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України. 

1.4. Дія цього Положення не поширюється на надання інформації при здійсненні судочинства Судом, при виконанні судових рішень, на відносини щодо отримання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян. 

1.5. Дотримання встановленого порядку надання публічної інформації (опрацювання, систематизація, аналіз та контроль щодо задоволення запиту) про діяльність Суду організовують і забезпечують працівники апарату Суду.


Розділ ІІ. Забезпечення доступу до публічної інформації
про діяльність Суду


 2.1. Доступ до публічної інформації про діяльність Суду забезпечується: 

1) оприлюдненням публічної інформації в засобах масової інформації; 

2) розміщенням публічної інформації на офіційному веб-сайті Суду в мережі Інтернет; 

3) розміщенням публічної інформації на інформаційних стендах у приміщенні Суду; 

4) присутністю запитувачів інформації на відкритих судових засіданнях у Суді; 

5) наданням інформації за запитами на інформацію. 

2.2. Інформація про діяльність Суду може надаватися в усній формі та у вигляді документованої інформації, в тому числі у вигляді електронного документа. 

2.3. Публічна інформація про діяльність Суду надається у формі, визначеній законодавством у сфері судоустрою, статусу суддів та здійснення судочинства. 

У випадку якщо форма надання публічної інформації законодавством не передбачена, вона надається у формі, визначеній у запиті на інформацію. У разі неможливості надання вказаної інформації у запитуваній формі інформація надається в тому вигляді, в якому вона зберігається в Суді. 
 
Публічна інформація надається в усній формі фізичним, юридичним особам, об’єднанням громадян під час особистого прийому. Вказана інформація також надається по телефону структурними підрозділами або уповноваженими посадовими особами. 

2.4. Доступ до публічної інформації про діяльність Суду обмежується, якщо вказана інформація віднесена до інформації з обмеженим доступом. 

Перелік відомостей, які належать до інформації з обмеженим доступом, а також відомостей, які не містять ознак публічної інформації, визначається в додатку 1 до цього Положення. 

2.5. Особами, відповідальними за надання відомостей за запитами на інформацію, є працівники апарату Суду в межах своєї компетенції. 

2.6. Надання публічної інформації про діяльність Суду запитувачам інформації на їх запит, а також розміщення вказаної інформації на веб-сайті Суду та інформаційному стенді забезпечують працівники апарату Суду за такими напрямами діяльності: 

– щодо інформації довідкового характеру з Єдиної автоматизованої системи діловодства Суду (далі – ЄАСД) – головний спеціаліст з інформаційних технологій.

– про рух судових справ, день, час і місце їх розгляду, стан розгляду у відповідній судовій юрисдикції справ на поточну дату: в усній формі (за телефоном) - помічники суддів.

– про доходи суддів та державних службовців апарату Суду і членів їх сімей, інші персональні дані та відомості з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних та про доступ до публічної інформації; про вакансії, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад – консультант з кадрової роботи; 

– про організацію матеріально-технічного забезпечення, утримання, експлуатацію – головний спеціаліст з матеріально-технічного забезпечення; 

– про нормативно-правові засади діяльності Суду; висновки на проекти нормативно-правових актів, які стосуються судової системи та діяльності Суду, статистичні дані щодо здійснення судочинства Судом, відображені у звітах, матеріали аналізів та узагальнень судової практики Суду, про прийом громадян у Суді - консультант;  

– про доступ до судових засідань у Суді – судовий розпорядників; 


Розділ ІІІ. Надання публічної інформації про діяльність Суду

 

3.1. Оприлюднення публічної інформації в засобах масової інформації забезпечується головним спеціалістом з інформаційних технологій та консультантом Суду відповідно до законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні у засобах масової інформації", "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації", "Про телебачення і радіомовлення", "Про інформаційні агентства". 

Порядок взаємодії Суду з представниками засобів масової інформації визначено у додатку 2 до цього Положення. 

3.2. Відповідно до Інструкції з діловодства у місцевому загальному суді та наказу керівника апарату суду про відповідального за організацію доступу до публічної інформації головний спеціаліст з інформаційних технологій забезпечує оприлюднення на веб-сайті Суду інформації, підготовленої працівниками апарату Суду з урахуванням вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації". 

3.3. Розміщенню на офіційному веб-сайті Суду, зокрема, підлягають: 

1) інформація про діяльність Суду: 

– місцезнаходження, поштова адреса, адреса електронної пошти для направлення електронних запитів на інформацію; 

– прізвища, імена та по батькові, службові номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти Голови Суду та його заступника, керівника апарату Суду та його заступника, та працівників відповідальних за надання відомостей за запитами на інформацію ; 

– розклад роботи та графік прийому громадян; 

– вакансії, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад; 

– порядок звернення до Суду учасників судового процесу; 

2) правила внутрішнього трудового розпорядку Суду; 

3) інформація про нормативно-правові засади діяльності Суду; 

4) інформація, пов’язана з розглядом справ у Суді; 

7) аналізи судової практики і дані судової статистики; 

8) інформація про порядок складання та подання запиту на інформацію; 

9) інформація про систему обліку, види інформації, що знаходяться у володінні Суду; 

10) звіти, в тому числі щодо результатів розгляду запитів на інформацію; 

11) інші відомості про діяльність Суду, які належать до публічної інформації. 

3.4. Рішення Суду розміщуються в Єдиному державному реєстрі судових рішень відповідно до Закону України “Про доступ до судових рішень.

3.5. У приміщенні Суду на інформаційномих стендах розміщується інформація: 

1) про порядок роботи Суду, включаючи порядок прийому громадян, з питань, пов’язаних з організацією діяльності Суду; 

2) відомості про дату, час, місце проведення судового засідання у справах, призначених до розгляду в Суді; 

3) банківські реквізити для сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та державного мита (судового збору); 

4) порядок оскарження судових рішень до Суду; 

5) порядок присутності на судовому засіданні, заходи, які застосовуються до порушників. 

6) умови і порядок отримання інформації про діяльність Суду; 

7) інші відомості, необхідні для оперативного інформування запитувачів інформації про діяльність Суду. 
 
3.6. Фізичні особи, представники юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи мають право бути присутніми на відкритому судовому засіданні в Суді, робити письмові записи, а також використовувати портативні аудіотехнічні пристрої відповідно до вимог та обмежень, які встановлюються процесуальним законодавством. 

  3.7. Запитувач має право звернутися до Суду із запитом на інформацію, вимоги щодо оформлення якого визначені Законом України "Про доступ до публічної інформації". 

З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів на інформацію, які можна отримати в канцелярії Суду та на офіційному веб-сайті Суду (додатки 3 – 5 до Положення).  

У разі якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його має оформити працівник канцелярії Суду, обов'язково зазначивши в запиті своє ім'я, контактний телефон, та надати копію запиту особі, яка його подала. 

Форма електронного запиту містить інструкцію щодо його заповнення (додаток 6 до Положення). 

 

Розділ ІV. Порядок реєстрації та опрацювання
запитів на інформацію

4.1. Запити на інформацію, що надходять на адресу Суду, приймаються, попередньо опрацьовуються і реєструються в канцелярії відповідно до Інструкції з діловодства з урахуванням вимог цього Положення. 

4.2. Запити на інформацію реєструються у ЄАСД в картотеці "Запити на інформацію". 

4.3. Після отримання та реєстрації вхідної кореспонденції канцелярія Суду виокремлює запити на інформацію і невідкладно передає їх до виконавця.

4.4. У випадках коли запит містить прохання надати інформацію, яка стосується різних напрямів діяльності Суду, відповідальними за надання відповідей на запит визначає керівник апарату Суду чи його заступник. У такому випадку співвиконавці зобов’язані не пізніше чотирьох робочих днів з дня отримання Судом запиту надати відповідальному виконавцю відповідні документи. 

4.5 Запит на інформацію з відповідною резолюцією Голови Суду чи його заступника, керівника апарату Суду чи його заступника опрацьовується у канцелярії Суду в ЄАСД, після чого невідкладно передається виконавцям. 

4.6. Реєстрація та опрацювання запитів на інформацію, які надійшли до Суду у вигляді електронного документа, здійснюється головним спеціалістом з інформаційних технологій в загальному порядку після їх роздрукування на паперовому носії. 

4.7. Відповідь на електронний запит надається на адресу, вказану запитувачем інформації, та у запитуваній формі (листом чи у вигляді електронного документа). 

Паперові копії листування за електронними запитами на інформацію повертаються до канцелярії Суду для зберігання згідно зі Зведеною номенклатурою справ Суду. 

4.8. Відповідь на запит на інформацію має надаватись не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту Судом. 

У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту. 

4.9. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних відповідальний за надання інформації за таким запитом, може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів. Про продовження строку він повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. 

4.10. У випадках коли запитувана інформація містить документи обсягом більш як 10 сторінок, відповідальний за надання інформації, не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання Судом запиту повідомляє про це заявника із зазначенням вартості фактичних витрат, пов’язаних із копіюванням або друком документів, та реквізитів і порядку сплати цих витрат. За таких обставин надання інформації здійснюється протягом трьох робочих днів після підтвердження оплати вартості фактичних витрат. 

4.11. У разі якщо запит, поряд з проханням надати публічну інформацію, містить прохання надати також інформацію, що не відноситься до публічної, то відповідь на питання, які не відносяться до публічної інформації, може бути направлена заявнику окремо у терміни, передбачені чинним законодавством, про що запитувач повідомляється у відповіді на інформаційний запит. 


Розділ V. Порядок надання інформації про діяльність Суду

 

5.1. Відповідь на запит що містить прохання надати інформацію з різних напрямів діяльності Суду, виконавцями якого визначено кілька осіб, а відповідальним за надання відповіді – одного з них, а також відповідь з відмовою в наданні інформації з підстав, передбачених підпунктом 1 пункту 5.4 цього Положення, надається за підписом голови суду, або за його дорученням за підпи сом керівника апарату Суду. 

5.2. Відповідь на запит повинна містити запитувану інформацію або мотивовану відмову в наданні такої інформації. У відповіді на запит вказуються найменування, поштова адреса Суду, посада особи, яка надає відповідь, а також реєстраційний номер і дата відповіді на запит. 
 
5.3. У випадку якщо запитувана інформація про діяльність Суду належить до інформації з обмеженим доступом, у відповіді на запит вказуються вид, найменування, номер і дата прийняття акта, відповідно до якого доступ до зазначеної інформації обмежений. У разі якщо частина запитуваної інформації належить до інформації з обмеженим доступом, а інша частина є загальнодоступною, надається запитувана інформація, за винятком інформації з обмеженим доступом. 

Відповідь на такий запит підлягає обов’язковому погодженню з головою суду.

5.4. Відповіді на запит підлягають обов’язковій реєстрації в Суді. 

5.5. Суд має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: 

1) якщо він не володіє і не зобов’язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; 

2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом; 

3) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п’ятою статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації", відповідно до якої запит на інформацію має містити: 

– ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є; 

– загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; 

– підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі. 

Особі, яка не оплатила передбачені законодавством фактичні витрати, пов’язані з копіюванням або друком документів, запитувана інформація надається після сплати цих витрат. 

5.6. Інформація на запит надається безкоштовно. 

У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на їх копіювання та друк. 

Розмір витрат на копіювання та друк копій документів та порядок відшкодування цих витрат визначається Інструкцією про порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк документів, які надаються запитувачам інформації. 














   



                                                                                                                                      Додаток № 1

 

ПЕРЕЛІК
відомостей, які належать до інформації з обмеженим доступом, а також відомостей, які не містять ознак публічної інформації

1. Не належать до публічної інформації: 

– інформація, яка на день надходження запиту не відображена та не задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях і її відображення та документування не передбачено чинним законодавством; 

 – інформація, яка отримана або створена при листуванні з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, громадянами; 

– внутрівідомча службова кореспонденція та доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов’язані з процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень; 

– інформація, яка міститься в матеріалах судових справ. 

2. Публічною інформацією з обмеженим доступом у Суді є: 

1) конфіденційна інформація – інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов; 

2) таємна інформація – інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації", розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі. Таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську таємницю, таємницю слідства та іншу передбачену законом таємницю; 

3) службова інформація – інформація, що міститься в документах, яким присвоєно гриф "для службового користування". 





                                                                                                                                        Додаток № 2

ПОРЯДОК
взаємодії Суду з представниками засобів
масової інформації

1. Взаємодія Суду із засобами масової інформації (далі – ЗМІ) відбувається відповідно до Конституції України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні у засобах масової інформації», «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації», «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформаційні агентства», Положення про апарат Суду та цього Положення. 

2. Організація роботи із взаємодії Суду зі ЗМІ здійснюється керівником апарату суду.

3. Відвідування судових засідань Суду представниками ЗМІ здійснюється без попередньої акредитації за пред’явленням службового посвідчення, крім випадків проведення закритих судових засідань відповідно до процесуального законодавства. 

4. Представники ЗМІ, як і інші учасники судового процесу та особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіо-технічні засоби відповідно до законодавства. 

5. Проведення в залі судових засідань фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання допускається за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі. 

6. Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні, мають дотримуватися загальних правил поведінки у судовому засіданні, вимог процесуального законодавства, не порушувати права інших осіб, не заважати здійсненню правосуддя. 

 

 





                                                                                                                                   Додаток № 3

Форма електронного запиту на інформацію

 

Прізвище                                       
Ім’я    
По батькові      
е-mail      
Номер телефону      
Поштова адреса: Індекс  
  Область  
   Район   
   Населений пункт   
  Вулиця   
  Будинок  
  Квартира  
Зміст запиту:    


 

 

 



























                                                                                                                                 Додаток № 4

 Іршавський районний суд

Закарпатської області

м.Іршава вул. Шевченка,23

 ____________________________
 (прізвище, ім’я, по батькові запитувача інформації)

що проживає за адресою: 

___________________________ 

___________________________ 

тел. _________; е-mail:___________

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ


 Відповідно до статті 34 Конституції України, статей 3, 4, 5, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію» прошу надати мені таку інформацію: 

1. ___________________________________________________________ 

2. ___________________________________________________________ 

3. ___________________________________________________________ 

Вiдповідь на iнформацiйний запит прошу направити за адресою: 

_______________________________________________________

Ознайомлений(а) з вимогами Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк копій документів обсягом більш як 10 сторінок.___________ (підпис) 

«____» __________ 20__ р. _________ ________________ 

(дата) (підпис) (прізвище, ініціали)
                                                                                                                                          Додаток 5


Форма письмового запиту на інформацію (для юридичних осіб)

Іршавський районний суд

Закарпатської області

м. Іршава вул. Шевченка, 23 
 (назва юридичної особи, об’єднання громадян) 

___________________________
 (адреса місця розташування) 

___________________________ 

тел. _________; е-mail:___________

 
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ


  Відповідно до статті 34 Конституції України, статей 3, 4, 5, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію» просимо надати таку інформацію: 

1. ___________________________________________________________ 

2. ___________________________________________________________ 

3. ___________________________________________________________ 

Вiдповідь на iнформацiйний запит просимо направити за адресою: 

_______________________________________________________ 

Ознайомлені з вимогами Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк копій документів обсягом більш як 10 сторінок.___________ 
(підпис) 

«____» __________ 20__ р. _________ ________________ 

(дата) (підпис) (прізвище, ініціали)


                                                                                                                                         Додаток 6


ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення електронного запиту на інформацію

 

Текст електронного запиту повинен містити одне питання та не перевищувати 1 000 знаків. Запит не повинен вміщувати вкладених файлів. 

Усі поля в електронній формі запиту підлягають обов’язковому заповненню. Електронний запит з неналежно заповненими або незаповненими полями у Суді не розглядається. 

Скарги, порядок розгляду яких регулюється процесуальним законодавством, а також запити на інформацію, тексти яких містять більше 1 000 знаків, копії документів, фотографії та інші вкладення, можуть бути направлені до Суду поштовим зв’язком на адресу м. Іршава вул.Шевченка ,23.

Відповідь на електронний запит направляється на адресу електронної пошти, вказану запитувачем, у терміни, встановлені законодавством. 

 


 

 


 

 

Затверджено наказом №21 від 07.07.2011 року

із змінами внесеними наказом № 7 від 23.02.2012 року

 

ПЕРЕЛІК

документів у Іршавському районному суді, що містять інформацію, яка

становить службову інформацію

 

 

1. Протоколи зборів суддів.

2. Протоколи оперативних нарад суддів та працівників апарату суду.

3. Накази голови суду (особи, що виконує обов'язки голови суду) та керівника апарату суду.

4. Алфавітні покажчики судових справ.

5. Журнали розгляду судових справ та матеріалів суддею (журнали судових засідань).

6. Обліково-статистичні картки.

7. Журнали реєстрації вхідної кореспонденції (додаток1 до п.2.2 Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді, затвердженої наказом ДСА України від 27 червня 2006 року № 68 (далі - Інструкція).

8. Контрольні журнали судових справ і матеріалів, переданих для судді.

9. Журнал обліку заяв про забезпечення позову, доказів у цивільних справах (до подання позовної заяви) (додаток 16 до п.3.3.2 Інструкції).

10. Журнал обліку окремих судових доручень інших судів (додаток 32 до п.3.16 Інструкції).

11. Журнал обліку подань, заяв і клопотань у порядку виконання судових рішень в адміністративних справах (додаток 25 до п.3.4.4 Інструкції).

12. Журнал обліку заяв про забезпечення позову, доказів у адміністративних справах (додаток 23 до п.3.4.2 Інструкції).

13. Журнал обліку подань, заяв і клопотань у порядку виконання судових
рішень у цивільних справах (додаток 20 до п.3.3.6 Інструкції).

14. Журнал обліку апеляцій, апеляційних і касаційних скарг та касаційних подань прокурора в кримінальних справах (додаток 39 до п.15.1 Інструкції).

15. Журнал обліку заяв про апеляційне оскарження, апеляційних скарг у цивільних чи адміністративних справах (додаток 42 до п.15.4 Інструкції).

16. Журнал обліку осіб, яких передано на поруки колективу підприємств,установ, організацій (додаток 45 до п. 16.1.19 Інструкції).

17. Журнал обліку речових доказів (додаток 46 до п. 16.1.24 Інструкції).

18. Журнал обліку виконавчих документів, виданих судом (додаток 48 до     п.16.6.3 Інструкції).

19. Журнал видачі копій судових документів.

20. Журнал обліку скарг на дії або бездіяльність державного виконавця (додаток 58 до п.3.3.7 Інструкції).

21. Розносна книга для місцевої кореспонденції (додаток 51 до п.18.29 Інструкції).

22. Журнал обліку печаток і штампів суду (додаток 52 до п.21.2 Інструкції).

23. Журнал видачі справ для знайомлення (додаток 56 до п.23.4 Інструкції).

24. Матеріали особових справ працівників суду (додаток 57 до п.23.6 Інструкції).

25. Акти знищення судових справ та протоколи постійно діючої експертної комісії щодо передачі до архіву суду справ, документів суду та їх знищення.

26. Графіки чергувань суддів з розгляду подань правоохоронних органів.

27. Акти, доповідні записки, протоколи та інші матеріали щодо вивчення стану організаційного забезпечення діяльності суду.

28. Довідки про роботу суду з розгляду звернень громадян, доповідні записки та узагальнення за результатами вивчення цієї роботи.

29. Документи щодо оформлення дозволу на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею.

30. Переліки режимних приміщень, зон, територій.

31. Документів з питань технічного захисту інформації (якщо за своїм змістом не розкривають відомості, що становлять державну таємницю).

32. Звіти про стан забезпечення охорони державної таємниці.

33. Акти перевірок наявності секретних документів.

34. Листування з органами Служби безпеки  України з питань надання та скасування працівникам допуску до державної таємниці.

35. Номенклатура працівників суду, перебування на яких потребує оформлення допуску до державної таємниці.

36. Номенклатура секретних справ.

37. Протоколи засідань експертної комісії з питань державної таємниці.

38. Журнали обліку вхідних і підготовлених секретних документів.

39. Акти на знищення секретних документів і справ.

40. Акти за результатами експертної оцінки матеріальних носіїв інформації.

41. Акти на знищення секретних документів і справ.

42. Акти з питань здійснення оперативно-розшукової, контр розвідувальної діяльності (якщо за своїм змістом не розкривають відомості, що становлять державну таємницю).

43. Звіт по формі 6 ”Про чисельність працюючих та заброньованих військовозобов’язаних”.

44. Відомості організаційного характеру щодо мобілізаційної підготовки без зазначення інформації про дислокацію, характеристики запасних пунктів управління.

45. Відомості за окремими показниками про порядок фінансування заходів з мобілізаційної підготовки.

46. Інші документи і відомості, які містять інформацію, що відповідає частині першій статті 9 Закону України ”Про доступ до публічної інформації”, перелік яких самостійно визначає розпорядник публічної інформації.

 

 

 

 

                    З А К О Н   У К Р А Ї Н И

                         Про судовий збір
 

     Цей Закон  визначає правові засади справляння судового збору,
платників,  об'єкти та  розміри  ставок  судового  збору,  порядок
сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

     Стаття 1. Поняття судового збору

     1. Судовий  збір  -  збір,  що справляється на всій території
України за подання заяв,  скарг до суду,  а також за видачу судами
документів і включається до складу судових витрат.

     Стаття 2. Платники судового збору

     1. Платники  судового  збору  - громадяни України,  іноземці,
особи без громадянства,  підприємства, установи, організації, інші
юридичні  особи    тому  числі  іноземні)  та  фізичні  особи  -
підприємці, які звертаються до суду.

     Стаття 3. Об'єкти справляння судового збору

     1. Судовий збір справляється:

     за подання  до  суду   позовної   заяви   та   іншої   заяви,
передбаченої процесуальним законодавством;

     за подання  до  суду апеляційної і касаційної скарг на судові
рішення,  заяви  про  перегляд  судового  рішення  у   зв'язку   з
нововиявленими   обставинами,   заяви   про   скасування   рішення
третейського суду,  заяви  про  видачу  виконавчого  документа  на
примусове   виконання  рішення  третейського  суду  та  заяви  про
перегляд судових рішень Верховним Судом України;

     за видачу судами документів.

     2. Судовий збір не справляється за подання:

     1) заяви  про  перегляд  Верховним  Судом  України   судового
рішення   у   разі  встановлення  міжнародною  судовою  установою,
юрисдикція якої визнана Україною,  порушення Україною  міжнародних
зобов'язань при вирішенні справи судом;

     2) заяви про скасування судового наказу;

     3) заяви про зміну чи встановлення способу,  порядку і строку
виконання судового рішення;

     4) заяви про поворот виконання судового рішення;

     5) заяви про винесення додаткового судового рішення;

     6) заяви  про  розірвання  шлюбу   з   особою,   визнаною   в
установленому    законом    порядку    безвісно   відсутньою   або
недієздатною,  або з особою,  засудженою до  позбавлення  волі  на
строк не менш як три роки;

     7) заяви  про встановлення факту каліцтва,  якщо це необхідно
для    призначення    пенсії    або    одержання    допомоги    за
загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням;

     8) заяви  про  встановлення  факту смерті особи,  яка пропала
безвісти за обставин,  що загрожували їй смертю або дають підстави
вважати  її  загиблою  від  певного  нещасного  випадку  внаслідок
надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

     9) заяви про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи,
визнання  фізичної  особи  недієздатною  та  поновлення  цивільної
дієздатності фізичної особи;

     10) заяви про надання неповнолітній  особі  повної  цивільної
дієздатності;

     11) заяви   про   надання   особі  психіатричної  допомоги  в
примусовому порядку;

     12) заяви     про     обов'язкову      госпіталізацію      до
протитуберкульозного закладу;

     13) позовної заяви про відшкодування шкоди,  заподіяної особі
незаконними рішеннями,  діями чи  бездіяльністю  органу  державної
влади,   органу   влади  Автономної  Республіки  Крим  або  органу
місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так
само   незаконними   рішеннями,  діями  чи  бездіяльністю  органів
дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду;

     14) заяви про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб  у
разі, якщо представництво їх інтересів у суді відповідно до закону
або міжнародного договору,  згоду на обов'язковість  якого  надано
Верховною  Радою України,  здійснюють Міністерство юстиції України
та/або органи опіки та піклування або служби у справах дітей.

     Стаття 4. Розміри ставок судового збору

     1. Судовий  збір  справляється  у  відповідному  розмірі  від
мінімальної  заробітної  плати  у місячному розмірі,  встановленої
законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або
скарга подається до суду,  - у відсотковому співвідношенні до ціни
позову та у фіксованому розмірі.

     2. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:

------------------------------------------------------------------

|Найменування документа і дії,   |     Ставка судового збору     |

|за яку справляється судовий збір|                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|1. За подання до суду:          |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|1) позовної заяви майнового     |1 відсоток ціни позову, але не |

|характеру                       |менше 0,2 розміру мінімальної  |

|                                |заробітної плати та не більше  |

|                                |3 розмірів мінімальної         |

|                                |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|2) позовної заяви немайнового   |0,1 розміру мінімальної        |

|характеру                       |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|3) позовної заяви:              |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|про розірвання шлюбу            |0,1 розміру мінімальної        |

|                                |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|про поділ майна при розірванні  |1 відсоток ціни позову, але не |

|шлюбу                           |менше 0,2 розміру мінімальної  |

|                                |заробітної плати та не більше  |

|                                |3 розмірів мінімальної         |

|                                |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|4) заяви про видачу судового    |50 відсотків ставки, що        |

|наказу                          |визначається з оспорюваної суми|

|                                |у разі звернення до суду з     |

|                                |позовом у порядку позовного    |

|                                |провадження                    |

|--------------------------------+-------------------------------|

|5) заяви у справах окремого     |0,1 розміру мінімальної        |

|провадження                     |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|6) позовної заяви про захист    |                               |

|честі та гідності фізичної      |                               |

|особи, ділової репутації        |                               |

|фізичної або юридичної особи, а |                               |

|саме:                           |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|позовної заяви немайнового      |0,2 розміру мінімальної        |

|характеру                       |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|позовної заяви про відшкодування|визначається з урахуванням ціни|

|моральної шкоди                 |позову, що встановлюється      |

|                                |згідно з підпунктом 1 цього    |

|                                |пункту                         |

|--------------------------------+-------------------------------|

|7) заяви про перегляд заочного  |0,1 розміру мінімальної        |

|рішення                         |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|8) апеляційної скарги на рішення|50 відсотків ставки, що        |

|суду, заяви про приєднання до   |підлягає сплаті при поданні    |

|апеляційної скарги на рішення   |позовної заяви, іншої заяви і  |

|суду                            |скарги, а у разі подання       |

|                                |позовної заяви майнового       |

|                                |характеру - 50 відсотків       |

|                                |ставки, обчисленої виходячи з  |

|                                |оспорюваної суми               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|9) касаційної скарги на рішення |70 відсотків ставки, що        |

|суду, заяви про приєднання до   |підлягає сплаті при поданні    |

|касаційної скарги на рішення    |позовної заяви, іншої заяви і  |

|суду                            |скарги, а у разі подання       |

|                                |позовної заяви майнового       |

|                                |характеру - 70 відсотків       |

|                                |ставки, обчисленої виходячи з  |

|                                |оспорюваної суми               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|10) заяви про перегляд судового |50 відсотків ставки, що        |

|рішення у зв'язку з             |підлягає сплаті при поданні    |

|нововиявленими обставинами      |позовної заяви, іншої заяви і  |

|                                |скарги, а у разі подання       |

|                                |позовної заяви майнового       |

|                                |характеру - 50 відсотків       |

|                                |ставки, обчисленої виходячи з  |

|                                |оспорюваної суми               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|11) заяви про перегляд судових  |70 відсотків ставки, що        |

|рішень Верховним Судом України  |підлягає сплаті при поданні    |

|                                |позовної заяви, іншої заяви і  |

|                                |скарги, а у разі подання       |

|                                |позовної заяви майнового       |

|                                |характеру - 70 відсотків       |

|                                |ставки, обчисленої виходячи з  |

|                                |оспорюваної суми               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|12) апеляційної скарги на       |50 відсотків ставки, що        |

|судовий наказ                   |підлягає сплаті за подання     |

|                                |заяви про видачу судового      |

|                                |наказу в наказному провадженні |

|--------------------------------+-------------------------------|

|13) заяви про забезпечення      |0,1 розміру мінімальної        |

|доказів або позову              |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|14) апеляційної і касаційної    |0,1 розміру мінімальної        |

|скарги на ухвалу суду, заяви про|заробітної плати               |

|приєднання до апеляційної чи    |                               |

|касаційної скарги на ухвалу суду|                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|15) заяви про скасування рішення|0,5 розміру мінімальної        |

|третейського суду               |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|16) заяви про видачу виконавчого|0,2 розміру мінімальної        |

|листа на примусове виконання    |заробітної плати               |

|рішення третейського суду       |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|17) заяви про видачу виконавчого|0,1 розміру мінімальної        |

|документа на підставі рішення   |заробітної плати               |

|іноземного суду                 |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|2. За подання до господарського |                               |

|суду:                           |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|1) позовної заяви майнового     |2 відсотки ціни позову, але не |

|характеру                       |менше 1,5 розміру мінімальної  |

|                                |заробітної плати та не більше  |

|                                |60 розмірів мінімальних        |

|                                |заробітних плат                |

|--------------------------------+-------------------------------|

|2) позовної заяви немайнового   |1 розмір мінімальної заробітної|

|характеру                       |плати                          |

|--------------------------------+-------------------------------|

|3) заяви про вжиття запобіжних  |1,5 розміру мінімальної        |

|заходів та забезпечення позову  |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|4) апеляційної скарги на рішення|50 відсотків ставки, що        |

|суду                            |підлягає сплаті при поданні    |

|                                |позовної заяви, а у разі       |

|                                |подання позовної заяви         |

|                                |майнового характеру - 50       |

|                                |відсотків ставки, обчисленої   |

|                                |виходячи з оспорюваної суми    |

|--------------------------------+-------------------------------|

|5) касаційної скарги на рішення |70 відсотків ставки, що        |

|суду                            |підлягає сплаті при поданні    |

|                                |позовної заяви, а у разі       |

|                                |подання позовної заяви         |

|                                |майнового характеру - 50       |

|                                |відсотків ставки, обчисленої   |

|                                |виходячи з оспорюваної суми    |

|--------------------------------+-------------------------------|

|6) заяви про перегляд судового  |50 відсотків ставки, що        |

|рішення у зв'язку з             |підлягає сплаті при поданні    |

|нововиявленими обставинами      |позовної заяви, а у разі       |

|                                |подання позовної заяви         |

|                                |майнового характеру - 50       |

|                                |відсотків ставки, обчисленої   |

|                                |виходячи з оспорюваної суми    |

|--------------------------------+-------------------------------|

|7) заяви про перегляд судових   |70 відсотків ставки, що        |

|рішень Верховним Судом України  |підлягає сплаті при поданні    |

|                                |позовної заяви, а у разі       |

|                                |подання позовної заяви         |

|                                |майнового характеру - 50       |

|                                |відсотків ставки, обчисленої   |

|                                |виходячи з оспорюваної суми    |

|--------------------------------+-------------------------------|

|8) апеляційної і касаційної     |0,5 розміру мінімальної        |

|скарги на ухвалу суду           |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|9) заяви про скасування рішення |2 розміри мінімальної          |

|третейського суду               |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|10) заяви про видачу виконавчого|1,5 розміру мінімальної        |

|документа на примусове виконання|заробітної плати               |

|рішення третейського суду       |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|11) заяви про видачу виконавчого|2 розміри мінімальної          |

|документа на підставі рішення   |заробітної плати               |

|іноземного суду                 |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|3. За подання до                |                               |

|адміністративного суду:         |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|1) адміністративного позову:    |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|майнового характеру             |1 відсоток розміру майнових    |

|                                |вимог, але не менше 0,1 розміру|

|                                |мінімальної заробітної плати та|

|                                |не більше                      |

|                                |2 розмірів мінімальних         |

|                                |заробітних плат                |

|--------------------------------+-------------------------------|

|немайнового характеру           |0,03 розміру мінімальної       |

|                                |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|2) апеляційної скарги на рішення|50 відсотків ставки, що        |

|суду, заяви про приєднання до   |підлягає сплаті при поданні    |

|апеляційної скарги на рішення   |позовної заяви, а у разі       |

|суду                            |подання позовної заяви         |

|                                |майнового характеру - 50       |

|                                |відсотків ставки, обчисленої   |

|                                |виходячи з оспорюваної суми    |

|--------------------------------+-------------------------------|

|3) касаційної скарги на рішення |70 відсотків ставки, що        |

|суду, заяви про приєднання до   |підлягає сплаті при поданні    |

|касаційної скарги на рішення    |позовної заяви, а у разі       |

|суду                            |подання позовної заяви         |

|                                |майнового характеру - 70       |

|                                |відсотків ставки, обчисленої   |

|                                |виходячи з оспорюваної суми    |

|--------------------------------+-------------------------------|

|4) заяви про перегляд судового  |50 відсотків ставки, що        |

|рішення у зв'язку з             |підлягає сплаті при поданні    |

|нововиявленими обставинами      |позовної заяви, а у разі       |

|                                |подання позовної заяви         |

|                                |майнового характеру - 50       |

|                                |відсотків ставки, обчисленої   |

|                                |виходячи з оспорюваної суми    |

|--------------------------------+-------------------------------|

|5) заяви про перегляд судових   |70 відсотків ставки, що        |

|рішень Верховним Судом України  |підлягає сплаті при поданні    |

|                                |позовної заяви, а у разі       |

|                                |подання позовної заяви         |

|                                |майнового характеру - 70       |

|                                |відсотків ставки, обчисленої   |

|                                |виходячи з оспорюваної суми    |

|--------------------------------+-------------------------------|

|6) апеляційної і касаційної     |0,05 розміру мінімальної       |

|скарг на ухвалу суду, заяви про |заробітної плати               |

|приєднання до апеляційної чи    |                               |

|касаційної скарги на ухвалу суду|                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|7) заяви про забезпечення       |0,1 розміру мінімальної        |

|доказів або позову              |заробітної плати               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|8) заяви про видачу виконавчого |0,1 розміру мінімальної        |

|документа на підставі рішення   |заробітної плати               |

|іноземного суду                 |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|4. За видачу судами документів: |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|1) за повторну видачу копії     |1 гривня за кожний аркуш копії |

|судового рішення                |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|2) за видачу дубліката судового |3 гривні                       |

|наказу та виконавчого листа     |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|3) за роздрукування технічного  |5 гривень за кожний аркуш      |

|запису судового засідання       |тексту на папері формату А4    |

|--------------------------------+-------------------------------|

|4) за видачу в електронному     |15 гривень                     |

|вигляді копії технічного запису |                               |

|судового засідання              |                               |

|--------------------------------+-------------------------------|

|5) за виготовлення копії        |1 гривня за кожний аркуш копії |

|судового рішення у разі, якщо   |                               |

|особа, яка не бере (не брала)   |                               |

|участі у справі, якщо судове    |                               |

|рішення безпосередньо стосується|                               |

|її прав, свобод, інтересів чи   |                               |

|обов'язків, звертається до      |                               |

|апарату відповідного суду з     |                               |

|письмовою заявою про            |                               |

|виготовлення такої копії згідно |                               |

|із Законом України "Про доступ  |                               |

|до судових рішень" ( 3262-15 ). |                               |

------------------------------------------------------------------

     Стаття 5. Пільги щодо сплати судового збору

     1. Від сплати судового збору звільняються:

     1) позивачі  -  за  подання  позовів про стягнення заробітної
плати,  поновлення на роботі та за іншими вимогами,  що випливають
із трудових правовідносин;

     2) позивачі  -  за  подання  позовів про відшкодування шкоди,
заподіяної каліцтвом  або  іншим  ушкодженням  здоров'я,  а  також
смертю фізичної особи;

     3) позивачі - за подання позовів про стягнення аліментів;

     4) позивачі  -  за подання позовів щодо спорів,  пов'язаних з
виплатою компенсації,  поверненням майна,  або за подання  позовів
щодо спорів, пов'язаних з відшкодуванням його вартості громадянам,
реабілітованим відповідно  до  Закону  України  "Про  реабілітацію
жертв політичних репресій на Україні" ( 962-12 );

     5) особи,   які   страждають   на  психічні  розлади,  та  їх
представники -  за  подання  позовів  щодо  спорів,  пов'язаних  з
розглядом  питань стосовно захисту прав і законних інтересів особи
під час надання психіатричної допомоги;

     6) позивачі  -   за   подання   позовів   про   відшкодування
матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення злочину;

     7) державні   органи,  підприємства,  установи,  організації,
громадські організації та громадяни,  які звернулися  у  випадках,
передбачених законодавством,  із заявами до суду щодо захисту прав
та інтересів інших осіб,  а також  споживачі  -  за  позовами,  що
пов'язані з порушенням їхніх прав;

     8) інваліди   Великої   Вітчизняної  війни  та  сім'ї  воїнів
(партизанів),  які загинули чи пропали безвісти,  і прирівняні  до
них у встановленому порядку особи;

     9) інваліди    I    та    II   груп,   законні   представники
дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп;

     10) позивачі - громадяни,  віднесені  до  1  та  2  категорій
постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

     11) органи   прокуратури   -  при  здійсненні  представництва
інтересів громадян або держави в суді;

     12) Антимонопольний комітет  України  та  його  територіальні
відділення у справах, що вирішуються на підставі законодавства про
захист економічної конкуренції  та  законодавства  про  здійснення
державних закупівель;

     13) Міністерство  юстиції  України  -  за подання позовів про
відшкодування  збитків,  завданих   Державному   бюджету   України
внаслідок  виконання  рішень  Європейського  суду  з  прав людини,
постановлених проти України;

     14) позивачі  -  за  подання  позовів  про  уточнення  списку
виборців;

     15) органи    виконавчої    влади    та    органи   місцевого
самоврядування - за подання  позовів  щодо  спорів,  пов'язаних  з
відчуженням земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що
на них розміщені,  які  перебувають  у  приватній  власності,  для
суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності;

     16) військовослужбовці,  військовозобов'язані  та резервісти,
які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори  і
проходять  службу  у  військовому  резерві,  - за подання позовів,
пов'язаних з виконанням військового обов'язку;

     17) позивачі - за подання позовів про відшкодування  збитків,
завданих  внаслідок неповернення у строки,  передбачені договорами
або  установчими  документами,  грошових  та   майнових   внесків,
залучених  до  акціонерних товариств,  банків,  кредитних установ,
довірчих товариств та інших юридичних осіб, які залучають кошти та
майно громадян;

     18) Пенсійний  фонд  України  та  його  органи;  органи Фонду
загальнообов'язкового державного соціального  страхування  України
на випадок безробіття,  Фонду соціального страхування від нещасних
випадків на виробництві та професійних захворювань України,  Фонду
соціального страхування з тимчасової втрати працездатності,  Фонду
соціального захисту інвалідів і його відділення;

     19) громадські  організації   інвалідів   (спілки   та   інші
об'єднання  громадських  організацій інвалідів),  їх підприємства,
установи та  організації,  громадські  організації  ветеранів,  їх
підприємства,  установи  та  організації  - за подання позовів,  з
якими вони звертаються до суду;

     20) органи  праці  та  соціального  захисту  населення  -  за
подання  позовів  щодо  призначення і виплати всіх видів державної
соціальної допомоги,  компенсації,  виплат та доплат, установлених
законодавством.

     Стаття 6. Порядок сплати судового збору

     1. Судовий   збір   перераховується   у   безготівковій   або
готівковій формі виключно  через  установи  банків  чи  відділення
зв'язку.

     За подання   позовів,  ціна  яких  визначається  в  іноземній
валюті,  судовий  збір  сплачується  у   гривнях   з   урахуванням
офіційного   курсу   гривні  до  іноземної  валюти,  встановленого
Національним банком України на день сплати.

     2. У разі якщо судовий збір сплачується за  подання  позовної
заяви до суду в розмірі,  визначеному з урахуванням ціни позову, а
встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає  дійсній
вартості  спірного майна або якщо на день подання позову неможливо
встановити точну  його  ціну,  розмір  судового  збору  попередньо
визначає   суд   з  подальшою  сплатою  недоплаченої  суми  або  з
поверненням суми  переплати  судового  збору  відповідно  до  ціни
позову, встановленої судом у процесі розгляду справи.

     У разі  якщо  розмір позовних вимог збільшено або пред'явлено
нові позовні вимоги,  недоплачену суму  судового  збору  необхідно
сплатити  до  звернення  до  суду  з  відповідною  заявою.  У разі
зменшення розміру позовних  вимог  питання  щодо  повернення  суми
судового збору вирішується відповідно до статті 7 цього Закону.

     У разі  якщо  позовну  заяву  подано  після подання заяви про
вжиття запобіжних заходів чи заяви про  забезпечення  доказів  або
позову,  розмір  судового  збору  зменшується  на  розмір судового
збору,  сплаченого за подання заяви про вжиття запобіжних  заходів
чи заяви про забезпечення доказів або позову.

     3. За  подання  позовної  заяви,  що має одночасно майновий і
немайновий  характер,  судовий  збір  сплачується   за   ставками,
встановленими   для   позовних   заяв   майнового  та  немайнового
характеру.

     За подання позовної заяви про розірвання шлюбу  з  одночасним
поділом  майна  судовий збір справляється за розірвання шлюбу і за
поділ майна.

     4. За повторно подані позови,  що раніше  були  залишені  без
розгляду,  судовий збір сплачується на загальних підставах. У разі
якщо  сума  судового  збору  підлягала  поверненню  у  зв'язку  із
залишенням позову без розгляду, але не була повернута, до повторно
поданого позову додається первісний документ про  сплату  судового
збору.

     5. За  подання  зустрічних  позовних  заяв,  а також заяв про
вступ у справу третіх  осіб  із  самостійними  позовними  вимогами
судовий збір справляється на загальних підставах.

     У разі  вибуття  із  справи позивача судовий збір сплачується
його правонаступником, якщо збір не був сплачений.

     У разі  роз'єднання  судом  позовних  вимог   судовий   збір,
сплачений  за  подання  позову,  не  повертається і перерахунок не
здійснюється.  Після роз'єднання судом позовних вимог судовий збір
повторно не сплачується.

     6. У  разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами
до одного або кількох відповідачів,  судовий збір  обчислюється  з
урахуванням  загальної  суми позову і сплачується кожним позивачем
пропорційно долі поданих кожним  з  них  вимог  окремим  платіжним
документом.

     Судовий збір справляється з урахуванням загальної суми позову
також у разі:

     подання позову одним позивачем до кількох відповідачів;

     об'єднання суддею  в  одне  провадження  кількох   однорідних
позовних вимог.

     7. Розподіл судового збору між сторонами та перевірка повноти
сплати судового збору здійснюються  відповідно  до  процесуального
законодавства.

     Стаття 7. Повернення судового збору

     1. Сплачена  сума судового збору повертається за ухвалою суду
в разі:

     1) зменшення розміру позовних  вимог  або  внесення  судового
збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;

     2) повернення заяви або скарги;

     3) відмови у відкритті провадження у справі;

     4) залишення  заяви  або  скарги без розгляду (крім випадків,
якщо такі заяви або скарги  залишені  без  розгляду  у  зв'язку  з
повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням);

     5) закриття провадження у справі.

     2. У  випадках,  установлених  пунктом  1 частини першої цієї
статті,  судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми;  в
інших  випадках,  установлених  частиною  першою  цієї  статті,  -
повністю.

     3. Повернення сплаченої суми судового  збору  здійснюється  в
порядку,  встановленому  центральним  органом  виконавчої влади із
забезпечення реалізації державної фінансової політики.

     Стаття 8. Відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати

     1. Враховуючи майновий стан сторони,  суд може своєю  ухвалою
відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк,
але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

     2. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити  від
його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

     Стаття 9. Зарахування судового збору до Державного бюджету України

     1. Судовий збір сплачується  за  місцем  розгляду  справи  та
зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

     2. Кошти   судового   збору   спрямовуються  на  забезпечення
здійснення правосуддя, зміцнення матеріально-технічної бази судів,
включаючи  створення та забезпечення функціонування Єдиної судової
інформаційної системи,  веб-порталу  судової  влади,  комп'ютерних
локальних  мереж,  сучасних  систем  фіксування  судового процесу,
придбання       та       обслуговування       комп'ютерної       і
копіювально-розмножувальної  техніки,   впровадження  електронного
цифрового підпису та інше.

     Стаття 10. Прикінцеві та перехідні положення

     1. Цей Закон набирає чинності з 1 листопада 2011 року.
     2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
     1) у   Господарському    процесуальному    кодексі    України
(
1798-12 )  (Відомості  Верховної  Ради  України,  1992 р.,  N 6, ст. 56):
     у статті 44:
     слова "витрат на інформаційно-технічне забезпечення  судового процесу" виключити;
     доповнити частиною другою такого змісту:
     "Розмір судового  збору,  порядок  його сплати,  повернення і звільнення від сплати встановлюються законом";
     статті 45, 46, 47 та 47-1 виключити;
     в абзаці першому частини п'ятої статті 49 слова  "витрати  на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу" виключити;
     пункт 3-1 частини  першої статті 57,  пункт 10 частини першої статті 63 виключити;
     статтю 81-1 доповнити частиною одинадцятою такого змісту:
     "Розмір судового  збору  за   роздрукування   та   видачу  в електронному  вигляді  копії  технічного запису судового засідання встановлюється законом";
     частину другу статті 111-19 викласти в такій редакції:
     "До заяви додається документ про сплату  судового  збору.  За подання і розгляд заяви на підставі, встановленій пунктом 2 статті 111-16 цього Кодексу, судовий збір не сплачується";
     статтю 120 доповнити частиною четвертою такого змісту:
     "За видачу стягувачу дубліката судового  наказу  справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом";
     у статті 122-2:
    пункт 4 частини четвертої викласти в такій редакції:
     "4) документ, що підтверджує сплату судового збору";
     у частині п'ятій слова "державного мита чи неоплати витрат на інформаційно-технічне  забезпечення  розгляду   справи" замінити словами "судового збору";
     у статті 122-8:
     пункт 3 частини четвертої викласти в такій редакції:
     "3) документ, що підтверджує сплату судового збору";
     у частині п'ятій слова "державного мита чи неоплати витрат на інформаційно-технічне  забезпечення  розгляду   справи"   замінити словами "судового збору";
     у тексті  Кодексу  (
1798-12 ) слова "державне мито"  в  усіх відмінках замінити словами "судовий збір" у відповідному відмінку;
     2) у Цивільному процесуальному  кодексі  України  (
1618-15 ) (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., NN 40-42, ст. 492):
     у статті 79:
     частину другу викласти в такій редакції:
     "2. Розмір судового збору,  порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом";
     пункт 1 частини третьої виключити;
     статтю 81 виключити;
     у частині   першій   статті   82   слова   "та   витрат  на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи" виключити;
     статтю 83 виключити;
     у частині  п'ятій статей 98 і 119 слова "додаються документи, що  підтверджують"  замінити  словами  "додається   документ,   що підтверджує",  а  слова "та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи" виключити;
     у статті 99:
     частину першу викласти в такій редакції:
     "1. За подання заяви про видачу судового наказу  справляється
судовий збір у розмірі, встановленому законом";
     у першому   реченні   частини  другої  слова  "та  витрат  на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи" виключити;
     у статті 121:
     у частині  першій  слова   "чи   не   оплачено   витрати   на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи" виключити;
     у першому  реченні  частини  другої  слова  "а також оплатить витрати на  інформаційно-технічне
забезпечення  розгляду  справи" виключити;
     частину першу  статті  133  доповнити реченням такого змісту: "До клопотання про забезпечення  доказів  додається  документ  про сплату судового збору";
     частину четверту  статті  151 доповнити словами "та документ, що  підтверджує  сплату  судового  збору  за  подання  заяви   про забезпечення позову";
     частину шосту статті 197 викласти в такій редакції:
     "6. Розмір  судового  збору  за  роздрукування  та  видачу  в електронному вигляді копії технічного  запису  судового  засідання встановлюється законом";
     у пункті  8  частини  першої  статті  207  слова  "чи не було оплачено витрати на  інформаційно-технічне  забезпечення  розгляду справи" виключити;
     частину шосту статті 229 викласти в такій редакції:
     "6. До заяви про перегляд заочного рішення додається документ про сплату судового збору";
     у частині другій статей 297 і 327 слова "чи  неоплати  витрат на інформаційно-технічне забезпечення
розгляду справи" виключити;
     частину третю статті 299 викласти в такій редакції:
     "3. До  заяви  про приєднання до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору";
     частину третю статті 329 викласти в такій редакції:
     "3. До заяви про приєднання до  касаційної  скарги  додається документ про сплату судового збору";
   у частині другій статті 358:
     у першому  реченні  слова "та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи" виключити;
     у другому реченні слова "та витрати на  інформаційно-технічне забезпечення  розгляду справи не сплачуються" замінити словами "не сплачується";
     частину третю статті 364 викласти в такій редакції:
     "3. До заяви додаються її копії відповідно до кількості осіб, які  брали  участь у справі,  а також документ про сплату судового збору";
     частину третю статті 370 викласти в такій редакції:
     "3. За  видачу  стягувачу  дубліката  виконавчого  листа  або судового наказу справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом";
     у статті 389-2:
     пункт 4 частини третьої викласти в такій редакції:
     "4) документ, що підтверджує сплату судового збору";
     у частині   четвертій   слова   "чи   неоплати   витрат    на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи" виключити;
     у статті 389-8:
     пункт 3 частини третьої викласти в такій редакції:
     "3) документ, що підтверджує сплату судового збору";
 
    у частині    четвертій   слова   "чи   неоплати   витрат   на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи" виключити;
     3) у   Кодексі    адміністративного    судочинства    України (
2747-15 ) (Відомості Верховної Ради України,  2005 р., NN 35-37, ст. 446):
     частину третю статті 44 викласти в такій редакції:
     "3. Розмір  судового  збору  за  роздрукування  та  видачу  в електронному  вигляді  копії  технічного
запису судового засідання встановлюється законом";
     частину першу статті 75 доповнити реченням такого змісту: "До заяви  про  забезпечення  доказів  додається  документ  про сплату судового збору";
     частину другу статті 87 викласти в такій редакції:
     "2. Розмір судового збору,  порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються
законом";
     статтю 89 виключити;
     частину другу статті 192 викласти в такій редакції:
     "2. До  заяви  про приєднання до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору";
     частину другу статті 217 викласти в такій редакції:
     "2. До заяви про приєднання до  касаційної  скарги  додається документ про сплату судового збору";
    частину четверту статті 260 викласти в такій редакції:
     "4. За   видачу   стягувачу   дубліката   виконавчого   листа справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом";
     4) у частині третій статті 22 Закону України "Про захист прав споживачів"   (
1023-12 )  (Відомості   Верховної   Ради  України, 2006 р.,  N 7,  ст.  84) слова "державного мита" замінити  словами
"судового збору";
     5) частину  шосту  статті  9  Закону  України  "Про доступ до судових рішень" (
3262-15 )  (Відомості  Верховної  Ради  України, 2006 р., N 15, ст. 128) викласти в такій редакції:
     "6. За   виготовлення  копії  судового  рішення  справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом";
     6) друге речення частини першої статті 87 Закону України "Про
виконавче  провадження"  ( 606-14 )   (Відомості   Верховної  Ради України, 2011 р., N 19-20, ст. 142) виключити;
     7) у  Декреті  Кабінету  Міністрів  України  від   21   січня
1993 року N 7-93 ( 7-93 ) "Про державне мито" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 13, ст. 113 із наступними змінами):
     пункти 1 і 2 статті 2 виключити;
     пункти 1 і 2 статті 3 виключити;
     у частині першій статті 4:
     пункти 1-12, абзаци другий і третій пункту 15, пункти 27, 30,31, 33, 36-44, 46-48 виключити;
     у пункті  28 слова "за позовами,  з якими вони звертаються до
суду та господарського суду, а також" виключити;
     у пункті 35 слова "за позовами,  з якими вони звертаються  до суду  та  господарського  суду,  в  усіх  справах,  пов'язаних  із захистом майнових інтересів держави та" виключити;
     у статті 6:
     у частині першій слова "з позовних  заяв,  які  подаються  до господарського суду,  із апеляційних і касаційних скарг на рішення та  постанови  господарських  судів,  заяв  про  їх  перегляд   за
нововиявленими обставинами, а також" виключити;
     частину другу виключити;
     у частині  другій статті 7 слова "З позовів,  що подаються до суду та господарського суду в іноземній валюті,  а також  за  дії" замінити словами "За дії";
     у частині першій статті 8:
     у пункті  2 слова "повернення заяви (скарги) або відмови в її прийнятті, а також" виключити
:пункти 3 і 4 виключити.
     3. Кабінету Міністрів України:
     1) протягом  місяця  з  дня  набрання  чинності  цим  Законом підготувати   та   подати   на   розгляд  Верховної  Ради  України
законопроект щодо  внесення  змін  до  деяких  законодавчих  актів
України у зв'язку з прийняттям цього Закону;

     2) протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

     привести свої  нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

     забезпечити перегляд і скасування  міністерствами  та  іншими центральними  органами  виконавчої влади своїх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.
 

 Президент України                                      В.ЯНУКОВИЧ

 м. Київ, 8 липня 2011 року
          N 3674-VI

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                   Наказом керівника апарату суду

                                                                   від  22.06.2012 за   15

 

 

ІНСТРУКЦІЯ
про порядок відшкодування
фактичних витрат
на копіювання
або друк  документів,
які
  надаються  запитувачам  інформації

1.       Ця Інструкція відповідно до статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі - Закон) та постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію» визначає порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів обсягом більше як 10 сторінок (починаючи з 11 сторінки), які надаються запитувачам інформації Іршавським районним судом Закарпатської  області (далі – суд).

 

2.        Структурний підрозділ (або працівник апарату суду), який готує інформацію на запит, у разі необхідності здійснення копіювання або друку документів за запитом на інформацію обсягом більш як 10 сторінок, упродовж одного робочого дня з дати отримання запиту повідомляє службовою запискою керівника апарату суду про кількість сторінок, їх формат, наявність в документах інформації з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо, тобто усіх послуг, які підлягають оплаті запитувачем.

 

3.       Керівник апарату суду не пізніше 24 годин з часу отримання даних про обсяг запитуваної інформації, подає головному спеціалісту з матеріально-технічного забезпечення заявку на виписку рахунку для здійснення оплати витрат запитувачем інформації.

 

4.       Головний спеціаліст з матеріально-технічного забезпечення на підставі отриманої заявки здійснює розрахунок фактичних витрат за складовими (додаток-1), оформляє рахунок за формою (додаток-2) та упродовж одного робочого дня, а у разі продовження строку на надання інформації протягом двох робочих днів, передає його керівнику апарату суду для надання його запитувачу інформації.

 

5.       Сума відшкодування фактичних витрат має здійснюватися в межах граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 740.

 

6.       Оплата рахунку на відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, здійснюється через установи банків чи відділення зв»язку за реквізитами, зазначеними в рахунку (додаток-2).

 

7.       Після надходження коштів на рахунок суду від запитувача інформації, головний спеціаліст з матеріально-технічного забезпечення повідомляє службовою запискою керівника апарату суду, із зазначенням дати надходження коштів на рахунок суду.

 

8.       Керівник апарату суду упродовж 24 годин, з часу отримання інформації про оплату, повідомляє про даний факт підрозділ (працівника апарату суду), що готує запитувану інформацію. Не пізніше двох робочих днів з дня отримання повідомлення зазначений підрозділ надає копії документів керівнику апарату суду.

 

9.        Інформація надається запитувачу у строки визначені законодавством про доступ до публічної інформації.

 

10.   Відповідь на запит на інформацію обсягом більше як 10 сторінок (починаючи з 11 сторінки) не надається у разі відмови запитувача від оплати витрат, пов’язаних із наданням такої відповіді.                                                                         

11.  Відмовою вважається ненадходження протягом 20 днів від дати видачі рахунку (додаток-2) коштів на реєстраційний рахунок суду, про що головний спеціаліст з матеріально-технічного забезпечення повідомляє службовою запискою керівника апарату суду.

 

Додаток 1

Розміри фактичних витрат накопіювання або друк документів

Послуга, що надається

Норми витрат за виготовлення однієї
сторінки

Копіювання або друк копій документів формату А4

 та меншого розміру (в тому числі двосторонній друк)

0,1 відсоток

розміру мінімальної заробітної плати

Копіювання або друк копій документів формату А3

 та більшого розміру (в тому числі двосторонній друк)

0,2 відсотка

розміру мінімальної
заробітної плати

Копіювання або друк копії документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (в тому числі двосторонній друк)

0,3 відсотка

розміру мінімальної заробітної плати

Додаток 2

 

Надавач послуг:  Іршавський районний суд Закарпатської області

 

Реєстраційний рахунок: № 31211206700104

МФО банку: 812016

Код ЄДРПОУ:   37720989                  

Платник:                _______________________________________________________

                                  _____________________________________________________

 

РАХУНОК №____

 

Від    ____           ________________   20 ____  року

 

з/п

Найменування

Вартість виготовлення 1 сторінки

(без ПДВ), грн.

Кількість сторінок од.

Ціна

(без ПДВ), грн.

1.

Витрати на копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру

 

 

 

2.

Витрати на копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру

 

 

 

3.

Витрати на копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацію міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо

 

 

 

 

РАЗОМ

 

 

 

 

Всього до сплати:  ______________________________________________________

______________________________________________________________________

                                                              (сума прописом)

 

Керівник апарату суду    ________________                

                                                               (підпис)

 

головний спеціалісту з

матеріально-технічного забезпечення ________________

                            (підпис)                                                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

Подано:

Керіник апарату суду                                                                 А.А. Веждел    

 

Погоджено:

_______________________                                                                        _________________

(посада виконавця запиту)                                                                         (прізвище, ініціали)

 

головному спеціалісту з

матеріально-технічного

забезпечення                                                                       О.В. Магурська

 

 

 

 

 

                                                            

Іршавський районний суд

Закарпатської області

 

Наказ

м. Іршава

 

22 червня 2012 року                                                                             №15

 

 

Про порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання

або друк документів, які надаються запитувачам інформації

 

 

Відповідно до статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон), постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію» та пункту 5.6.  Положення про забезпечення доступу до публічної інформації у Іршавському районному суді Закарпатської області, затвердженого наказом від 27.05.2011 року № 18 (далі - Положення), та з метою забезпечення належної організації порядку відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, які надаються запитувачам інформації,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Інструкцію про порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, які надаються запитувачам інформації (далі - Інструкція), (Інструкція додається).

2. Консультанту суду Шерегій Н.В. - довести цей наказ до відома працівників апарату суду, визначених пунктом 2.6. Положення.

3. Головному спеціалісту з інформаційних технологій Микиті А.В. - оприлюднити цей наказ та Інструкцію на офіційному веб-сайті суду.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника керівника апарату суду           Боршош М.М.

 

 

 

 

Керівник апарату суду                                                                  А.А. Веждел